Piszą o nas

2015 Marzec - Czym charakteryzują się nowoczesne kotły na paliwa stałe?

přidáno:

2015 Marzec - Czym charakteryzują się nowoczesne kotły na paliwa stałe?

Nowoczesne rozwiązania kotłów na paliwa stałe powinny generować oszczędności w ogrzewaniu domu. Jednak niezmiernie ważne są wygodna i intuicyjna obsługa urządzenia. Innowacyjne rozwiązania kotłów mają na celu zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających. Czym charakteryzują się tego typu urządzenia

Źródeł ogrzewania jest kilka, ale to paliwa stałe wciąż stanowią najbardziej popularne źródło ogrzewania. Kotły są wciąż udoskonalane by dorównać oczekiwaniom konsumentów, a ich obsługa, poza codzienną kontrolą pracy, wymaga minimalnej ingerencji. Firma DEFRO oferuje szeroki asortyment urządzeń grzewczych na paliwa stałe z kompleksowym spalaniem w trybie automatycznym oraz tradycyjnych kotłów zasypowych.

Murator 2015 marzec.jpgKotły na paliwa stałe o innowacyjnych rozwiązaniach

Prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalna rodzina kotłów DEFRO DUO, wyróżniona Godłem Teraz Polska, to przede wszystkim dbałość o szczegóły i jakość wykonania. W ostatnim czasie kotły poddane zostały modernizacji w celu dostosowania do wymogów zaostrzonej normy PN EN 303-5:2012.

Jednym z przedstawicieli jest kocioł na paliwo stałe Defro Duo Ekopell wyposażony w palnik wrzutkowy do spalania pelletu. Jest to w pełni automatyczny i wyjątkowo komfortowy w obsłudze kocioł z funkcją samoczynnego zapłonu, dzięki któremu, jest załączany tylko wtedy gdy zachodzi potrzeba grzania, co znacznie obniża koszty spalania. W procesie produkcyjnym użyto wyłącznie najwyższej jakości materiały, co gwarantuje bezproblemową, długotrwałą eksploatację urządzenia, natomiast odpowiednia konstrukcja, zgłoszona do ochrony w Urzędzie Patentowym, zapewnia optymalne warunki do spalania pelletu.

Kotły na paliwa stałe powinny być proste w obsłudze

Kocioł posiada intuicyjny, przejrzysty i prosty w obsłudze sterownik, który umożliwia łatwą i szybką regulację temperatur, zmianę opcji oraz dostosowywanie do indywidualnych potrzeb. Regulator kotłów obsługuje cztery pompy (centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz dwie pompy dodatkowe), siłownik zaworu mieszającego, steruje także pracą podajnika paliwa oraz wentylatorem poprzez płynną regulację nadmuchu. Sterownik posiada funkcję automatycznego rozpalania i wygaszania oraz funkcję pomiaru zużycia paliwa. W przypadku całkowitego braku zapotrzebowania na ciepło kocioł wygasza się automatycznie. Natomiast, jeżeli tylko takie zapotrzebowanie wykryje nastąpi automatyczne rozpalenie i przejście do normalnej pracy urządzenia bez angażowania użytkownika.

Regulator może współpracować z czujnikiem poziomu paliwa w zbiorniku zasypowym kotła i jednocześnie przelicza bieżące zużycie paliwa. Na tej podstawie prognozuje przewidywane stałopalności dla jednorazowego zasypu zbiornika i informuje użytkownika o ilości pozostałego paliwa i przewidywanym czasie jego wypalenia.

Sterownik posiada także możliwość podłączenia regulatora pokojowego oraz rozbudowy o moduł GSM.

 

WARTO WIEDZIEĆ

Cechy szczególne kotłów Defro Duo Ekopell:

  • nowoczesny design oraz innowacyjne rozwiązania techniczne ograniczające ilość połączeń spawanych, a tym samym zmniejszające ryzyko wystąpienia nieszczelności wymiennika,
  • wysokosprawny pionowy rurowy wymiennik,
  • ekonomizery w ciągach spalinowych zwiększające wytrącanie pyłów ze spalin oraz podnoszące stopień wymiany ciepła,
  • ceramiczne półki w komorze spalania służące do zredukowania masy popiołu powstającego w procesie spalania,
  • najwyższa klasa ekologiczna w zakresie emisji zanieczyszczeń w spalinach,
  • zwiększona izolacja drzwi, korpusu wymiennika,
  • przedłużenie wylotu spalin z regulacją ciągu spalin,
  • regulowane stopki pozwalające na dokładne wypoziomowanie kotła,
  • przyjazny w obsłudze, rozbudowany moduł sterujący pracą kotła i instalacji,
  • serwis 48h /dni robocze/ oraz infolinia serwisowa.

Kocioł Defro Duo Ekopell 15 przeszedł badania na zgodność ze znowelizowaną i znacznie zaostrzoną normą PN-EN 303-5:2012 uzyskując parametry energetyczno-emisyjne odpowiadające klasie 5. najwyższej wg przywołanej normy. Charakteryzuje się doskonałymi parametrami przyjaznymi dla środowiska naturalnego, dzięki czemu może być stosowany w programach realizowanych przez NFOŚiGW, np. KAWKA Likwidacja Niskiej Emisji, PROSUMENT.

 

Zobacz artykuł

Počet shlédenutí: 9391816 , dnes: 45 , včersa: 48 , online: 0