Piszą o nas

2015 Styczeń - Energooszczędne ogrzewanie domu: poznaj nowoczesne rozwiązania w kotłach na paliwa stałe

přidáno:

2015 Styczeń - Energooszczędne ogrzewanie domu: poznaj nowoczesne rozwiązania w kotłach na paliwa stałe

Coraz większą rolę przy samym doborze kotła odgrywają nie tylko parametry techniczne urządzeń, lecz również komfort obsługi oraz ich funkcjonalność i względy ekologiczne. Jakie nowoczesne rozwiązania stosowane są w najnowszych kotłach na paliwa stałe? Czy te zmiany przyczyniają się do zmniejszenia kosztów związanych z ogrzewaniem domu?

Obsługa kotła na paliwa stałe – jakie ułatwienia stosuje się obecnie?

Pracę kotła na paliwo stałe DEFRO oraz instalacji kontroluje jedyny w Polsce sterownik kotła na paliwa stałe z wyjątkowo wygodnym w obsłudze kolorowym ekranem dotykowym z regulowanym kątem nachylenia - co gwarantuje jego doskonałą czytelność. Sterowniki serii “K1” oraz “K2” przeznaczone dla kotłów z automatycznym podawaniem paliwa standardowo obsługują cztery pompy oraz zawór mieszający, a także umożliwiają podłączenie modułów sterowania GSM oraz INTERNET. Proces spalania paliwa regulowany jest w oparciu o algorytm zPID oraz czujnik temperatury spalin. Regulatory kotłów zasypowych posiadają duże, graficzne wyświetlacze, które również umożliwiają regulacją kąta nachylenia. W zależności od wersji obsługują dwie pompy, zawór mieszający oraz pozwalają na podłączenie dodatkowych modułów.

 

Murator 2015 styczen.jpgSterownik K1Murator 2015 styczen.jpgSterownik K2

 


WARTO WIEDZIEĆ

Kotły z enerooszczędnym motoreduktorem – rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu domu

W kotłach z automatycznym podajnikiem ślimakowym do napędu układu podawania paliwa stosowane są energooszczędne motoreduktory walcowe o zmniejszonym tarciu wewnętrznym. Przekłada się to na wyższą sprawność i nieporównywalnie mniejsze zużycie energii na poziomie 30W, czyli nawet 6 razy niższe w porównaniu do innych produktów obecnych na rynku. Motoreduktory posiadają wbudowany czujnik halla, który przekazuje informację do regulatora elektronicznego o aktualnej pracy podajnika tj. jego obrotach i ich kierunku.

W przypadku zablokowania się podajnika następuje automatyczna zmiana kierunku obrotów motoreduktora (ślimak cofa się) po czym ponownie podejmuje próbę pokonania przeszkody. Jeśli proces nie powiedzie się następują kolejne próby, przy czym przy każdej próbie motoreduktor cofa ślimak 2 razy dłużej. Rozwiązanie to eliminuje problem kłopotliwej wymiany zawleczki w przypadku blokady podajnika. Firma DEFRO posiada wyłącznośćna stosowanie motoreduktorów niemieckiej firmy ABM.

Murator 2015 styczen.jpg
W kotłach z automatycznym podajnikiem ślimakowym do napędu układu podawania paliwa stosowane są energooszczędne motoreduktory walcowe o zmniejszonym tarciu wewnętrznym


Motoreduktory posiadają wbudowany czujnik halla, który przekazuje informację do regulatora elektronicznego o aktualnej pracy podajnika tj. jego obrotach i ich kierunku


Nowoczesne rozwiązania w kotłach na paliwo stałe

Nowoczesnym rozwiązaniem w budowie kotłów na paliwo stałe jest zastosowanie podajnika paliwa z palnikiem rynnowym UNI, który wzbogacono o funkcję automatycznego zapłonu. W palenisko rynnowe wbudowana jest grzałka ceramiczna, za pomocą której następuje samoczynne rozpalanie paliwa na etapie uruchomienia kotła. Automatyczna zapalarka to urządzenie dzięki, któremu można uzyskać automatyczny zapłon paliw takich jak ekogroszek, miał, pellet, a płomień rozpala się w kotle samoczynnie, w zależności od zapotrzebowania. Automatyczny zapłon paliwa oraz system podtrzymania ognia po osiągnięciu zadanej temperatury sprawia, iż kocioł z palnikiem UNI R może w pełni sprawnie pracować nawet przy niewielkim zapotrzebowaniu na moc cieplną.

 

Zobacz artykuł

Počet shlédenutí: 9391776 , dnes: 5 , včersa: 48 , online: 0