Piszą o nas

2015 Maj Nowoczesne kotły do spalania biomasy – jak działają?

přidáno:

2015 Maj Nowoczesne kotły do spalania biomasy – jak działają?

Kotły dużej mocy znakomicie sprawdzą się w pgrzewaniu obiektów wielkopowierzchniowych, takich jak szkoły czy zakłady pracy. Wspomagane są one przez utomatycznego pneumatycznego czyszczenia wymiennika rurowego oraz pod warunkiem rezygnacji z paleniska awaryjnego automatycznego systemu odpopielającego, co znacznie ułatwia ich czyszczenie. Sprawdź, jak dokładnie działa taki kocioł.

Nowością w ofercie P.W. Defro są kotły dużych mocy EKOPELL MAX zaprojektowane do spalania biomasy i spełniające wszystkie wymagania znowelizowanej normy PN-EN 303-5. W kotłach EKOPELL MAX z powodzeniem można spalać pellet drzewny oraz współ-spalać pestki, łupiny i ziarna zbóż o średnicy 30 mm. Układ podawania paliwa składa się z dwóch ślimakowych podajników paliwa, napędzanych oddzielnymi motoreduktorami. Pomiędzy nimi znajduje się podajnik celkowy z pośrednim kanałem wrzutowym paliwa wyposażonym w czujnik poziomu paliwa, który wykrywa czy w układzie podawania nie zalega paliwo. Układ dodatkowo zabezpieczony jest przed cofaniem płomienia poprzez system gaszenia z zaworami BVTS podłączonymi do sieci wodociągowej. Zaletą układu podawania jest możliwość ustawienia ślimakowego podajnika górnego paliwa w dowolnej konfiguracji kątowej względem podajnika ślimakowego dolnego, co pozwala na instalacje kotła także w mniejszych kotłowniach.

 

 

Jak działają kotły do spalania biomasy?

defro-kociol_1638490.pngPalnik do spalania biomasy posiada wbudowaną zapalarkę nadmuchową, służącą do automatycznego rozpalania paliwa przy pomocy podmuchu gorącego powietrza. Wyposażony jest także w niezależny układ napowietrzania powietrzem pierwotnym i wtórnym. Powietrze dostarczane jest przez wentylatory nadmuchowe, oddzielne dla powietrza pierwotnego i wtórnego, a ich praca regulowana jest elektronicznie. Dodatkowo palnik został wyposażony w pierścień zbierający, którego zadaniem jest zapobieganie przesypywaniu się niespalonego paliwa do popielnika.

Kotły EKOPELL MAX są bezpieczne oraz komfortowe w użytkowaniu. Charakteryzują się bezobsługowym rozpalaniem oraz samoistnym wygaszaniem w zależności od ustawionych parametrów. Ponadto pozwalają na wykorzystanie różnego rodzaju paliw drobnych, w tym surowców odpadowych w rolnictwie. Zastosowane w kotłach rozwiązania zapewniają czyste i ekonomiczne spalanie paliw. Rozwiązanie techniczne palnika oraz układu podającego paliwo w kotłach EKOPELL MAX zgłoszone są do ochrony patentowej w Urzędzie Patentowym.

 

Czyszczenie kotłów do spalania biomasy

We wszystkich kotłach istnieje możliwość montażu systemu automatycznego pneumatycznego czyszczenia wymiennika rurowego oraz - pod warunkiem rezygnacji z paleniska awaryjnego - automatycznego systemu odpopielającego. Każdy kocioł może zostać dostosowany przez nasz dział konstrukcyjny do wymagań inwestycji zarówno pod kątem technicznym, wyposażenia jak i automatyki. Dane techniczne kotłów dostępne są na zapytanie po ustaleniu wersji wykonania.

Počet shlédenutí: 9388934 , dnes: 23 , včersa: 33 , online: 0